Virtuális inkubáció

Az egyetemek környezetében létrejövő technológiai spin-off és start-up cégeknél általában forráshiány tapasztalható a működés korai fázisában. Pályázati források jellemzően kutatás-fejlesztési tevékenység végzésére állnak rendelkezésre, azonban a cég napi működésével és üzleti menedzsmentjével kapcsolatos költségek tekintetében már szűkösek a pénzügyi lehetőségek. Az üzleti inkubáció alapvető célja, hogy külső segítséggel felgyorsítsa a vállalatok növekedési szakaszát és hatékonyabbá tegye az innovációs folyamatokat. Az inkubátorok az induló vállalkozásoknak üzletfejlesztési szolgáltatásokat nyújtanak és lehetőséget biztosítanak a vállalkozások hálózati kapcsolatainak kiszélesedésére.

A Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központ virtuális inkubáció (szolgáltatásinkubáció) keretében nyújt üzleti szolgáltatásokat, azaz a szolgáltatás igénybe vételének nem feltétele a fizikai betelepülés az egyetem területére. A TTI által nyújtott fontosabb szolgáltatások a Debreceni Egyetem spin-off cégei számára az alábbiak.

Pre-inkubációs szolgáltatások (cégalapítás előtt)

• Az ötlet megformálása, értékelése, piaci validálása
  • Technológia-értékelés üzleti és iparjogvédelmi szempontból
  • Üzleti modell kialakítása
  • Az ötletben rejlő innováció értékelése
  • Üzleti terv fejlesztése
  • Cégalapítással kapcsolatos tanácsadás
  • Iparjogvédelmi tanácsadás
  • Képzések, kurzusok biztosítása
  • Kapcsolati háló biztosítása

Inkubációs szolgáltatások

• Cégalapítás
  • Együttműködések kialakítása, együttműködési feltételek egyeztetése
  • Jogi ügyek, jogi megállapodások véleményezése
  • Iparjogvédelmi ügyek menedzselése
  • Forráskeresés, tőkebevonás
  • Technológiatranszfer
  • Üzletfejlesztési és marketing tevékenységek

+ a pre-inkubációs szolgáltatások.

Frissítés dátuma: 2019.03.25.