Magyar–izraeli ipari együttműködési pályázat

2019, február 20 - 09:15
A felhívás célja a magyar–izraeli ipari kutatásfejlesztési együttműködésben megvalósuló projektek magyar résztvevőinek támogatása.

Az NKFI Hivatal február 14-én újra meghirdette magyar–izraeli ipari kutatás-fejlesztési együttműködési pályázatát. A felhívás célja a magyar–izraeli együttműködésben megvalósuló projektek magyar résztvevőinek támogatása, amelyek eredményeként új vagy továbbfejlesztett piacorientált termékek, eljárások és szolgáltatások jönnek létre.

A pályázók köre

A támogatási kérelem legalább egy magyar és egy izraeli támogatást igénylő előzetesen egyeztetett együttműködésével valósulhat meg. Amennyiben valamelyik partnerországból több résztvevője is van a projektnek, úgy a konzorciumi tagok száma országonként nem haladhatja meg az ötöt. Pályázhat:

• magyarországi székhelyű, legalább egy teljes, lezárt üzleti évvel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság, amely nem tartozik az EVA vagy a KATA hatálya alá, vagy EGT-székhelyű gazdasági társaság magyarországi fióktelepe;
  • piacbefolyásoló tevékenységet nem végző, az EU jogszabálya szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülő nonprofit szervezet;
  • piacbefolyásoló tevékenységet nem végző költségvetési szerv, illetve annak jogi személyiséggel rendelkező intézménye.

A pályázatok beadási határideje: 2019. április 15., 16:00 óra.

A 930 millió forint keretösszegű, projektenként legfeljebb 200 millió forint támogatást nyújtó megújult pályázat nagyobb léptékű projektek elindítását fogja ösztönözni az alábbi technológiai területeken:

• fenntartható és tiszta technológiák (Sustainable and clean technologies);
  • mezőgazdasági és élelmiszeripari technológiák (Bio-Agro – agriculture and food technologies);
  • infokommunikáció (ICT);
  • kiberbiztonság (Cyber Security)
  • mesterséges intelligencia (Artificial Intelligence);
  • biotechnológia és orvosi műszerek (Biotech and medical devices);
  • önvezető jármű-technológiák (Key technologies for innovative connected and automated driving).

A projektek magyar és izraeli vállalkozások, kutatóintézetek, egyetemek együttműködésében valósulhatnak meg, a konzorciumvezető kizárólag vállalkozás lehet. Előnyben részesülnek azok a pályázatok, amelyekben az ipari-felsőoktatási együttműködés hangsúlyosan jelenik meg.

A pályázat részletei, valamint a pályázati felhívás és útmutató az alábbi oldalon érhető el: Magyar-izraeli ipari kutatásfejlesztési együttműködési pályázat