Lezárult a Venture Catapult Hallgatói Innovációs Program

2021, december 22 - 12:00

Lezárult a pilot jelleggel indított Venture Catapult Hallgatói Innovációs Proof of Concept Program. A program zárásaként, 2021. december elején a résztvevő csapatok Demo Day-en, pitch keretében mutatták be a projektjeiket.

A program keretében kilenc hallgatói csapat kapott lehetőséget az ötletük validálására. A támogatott projektek alapvetően a hallgatói ötletek tesztelésére, prototípusok előállítására, technológiai fejlesztésre, a piaci potenciál vizsgálatára és a piaci hasznosítást előmozdító egyéb tevékenységekre irányultak. A programban résztvevő csapatok a projektjeik megvalósítását elősegítendő mentorálásban részesültek. A csapatok mentorálását Hild Imre végezte.

A kilenc csapat ötletei között egyaránt megtalálhatóak, új cirok alapú élelmiszerek, egy alga alapú levegőtisztító megoldás, egy a külföldi hallgatók lakhatását megkönnyítő platform, új hidropóniás konyhakerteket és légiforgalmat biztonságosabbá tevő rendszer is.

A szakmai zsűri tagjai Kovács Ádám, Szekér Tamás, Takács Zsuzsa és Verő Barbara voltak.

A Demo Day első helyezettje a „Klíma kültéri egység egyedi tartó konzol és emelőgép fejlesztése” című projekt lett. A programban nyújtott támogatással egy, a piacon jelenlévőknél hatékonyabb és nagyobb munkabiztonságot biztosító prototípust épített a projektet megvalósító csapat.

A második helyezett csapat tagjai a „Fali Kert” elnevezésű projekten dolgoznak, melynek keretében egy fűszer- és dísznövények nevelésére egyaránt alkalmas prototípust hoztak létre.

A harmadik helyezett csapat a „TourMix” fantázianevű projekt, mely egy sharing economyn alapuló környezetbarát szállítási megoldást takar.

A Venture Catapult Hallgatói Innovációs Program hozzájárul a hallgatók hagyományos oktatáson kívül eső kompetenciáinak fejlesztéséhez és segíti az innovatív hallgatói ötletek üzleti hasznosítás irányába történő elmozdításában. A pozitív hallgatói visszajelzések alapján a program sikeresen zárult.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Proof of Concept (HPoC) program a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma pályázati konstrukció keretében támogatott projekt finanszírozásával jött létre.