Márciusi programok a kreativitás és innováció jegyében

A Debreceni Egyetem Innovációs Ökoszisztéma Központja hat programot hirdet meg márciusra, amelyek a problémamegoldó készséget és a kreativitást egyaránt fejlesztik, ráadásul bepillantást engednek az innováció és a startup-kultúra világába is.

A limitált férőhelyes workshopokra a Debreceni Egyetem valamennyi hallgatója jelentkezhet. A programokat a Debreceni Egyetem Vezér utcai Innovációs Központjában rendezzük.

Problémafeltáró workshop

A workshop célja, hogy a hallgatók egy saját, valós problémára reagáló ötlettel dolgozzanak, amely a személyes fejlődésükhöz és szakmai céljaikhoz egyaránt kapcsolódhat. A workshop során nemcsak a problémamegoldó készség fejlődik, de a résztvevők gyakorolják a csapatmunkát és a közös gondolkodást, miközben megismerkednek a startupok világával, alapfogalmaival, melyek hasznosak lehetnek akkor is, ha valaki a későbbiekben saját vállalkozást alapítana.

Az Innovációs Ökoszisztéma Központ két problémafeltáró workshopot rendez, alkalmankét 20 fő részvételére van lehetőség:

(A március 5-én 14.00 órára tervezett workshop elmarad.)

Kérdezz bátran! workshop

A workshop elsősorban azoknak szól, akiknek nehézséget jelent mások előtt kérdéseket feltenni, vagy véleményt kifejteni, mert félnek a megszégyenüléstől. A workshop során igyekszünk egy támogató közeget biztosítva segíteni a résztvevőknek, hogy a kérdéseiket világosan, szégyen- és zavarérzet nélkül megfogalmazzák és megválaszolják.

A workshop segít előmozdítani az aktív hallgatás kultúráját, ahol nincsenek rossz kérdések, és ahol nem baj, ha azt mondják, hogy „nem tudom”, vagy segítséget kérnek a megválaszolásban. A „merjünk hibázni” attitűd elősegíti az innovációt, a bizalmat és a hatékony csapaton belül együttműködést.

A workshopra 15 fő tud jelentkezni.

Próbáld ki a világ egyik legjobb üzleti társasjátékát!

Harminckét országban használják már, március 25-én pedig az egyetemen is kipróbálhatod a LEAP – The business model game című társasjátékot, amely az elméletet a valós piaci gyakorlatokkal ötvözi. A játék fejleszti a közös ötletbörzét és az innovatív ötletek megalkotását, nagy hangsúlyt fektet az olyan kritikus készségek fejlesztésére, mint a kreatív gondolkodás és a problémamegoldás.

A programra 15 fő tud jelentkezni.

Kreativitásösztönző színpadi gyakorlatok

A kreatív energiák kerülnek a középpontba a március 16-i programon, amelyet Lakó Zsigmond, a Debreceni Egyetemi Színház vezetője tart: a színházi világból ismert helyzetgyakorlatokon keresztül lehetőségük lesz a résztvevőknek fejleszteni a spontán helyzetekhez való alkalmazkodó képességeiket, együttműködési, prezentációs és vezetői készségeket. A kreatív színházi workshopot ezúttal magyar hallgatóknak, de angol nyelven rendezzük, így nyelvi kompetenciafejlesztés is történik a programon.

A programra 15 fő tud jelentkezni.

Az Innovációs Ökoszisztéma Központ adatkezelési tájékoztatója.

Frissítés dátuma: 2024.04.10.